Wszystko o zdrowiu 

Terapia małżeńska drogą do naprawy małżeństwa

Zainteresowany terapią małżeńską UK? Zajrzyj tutaj

Każda para może popaść w różnorodne problemy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest skuteczna?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z przeróżnymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie nałogów, jednak w takich sytuacjach często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych partnerów lub członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć trudności i usprawnić związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale również dawanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, żeby doskonale radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że obecnie bez większych problemów można znaleźć polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Również na emigracji opłaca się zawalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a z jej pomocą związek może wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Siedziba firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Może Cię zainteresować