Wszystko o zdrowiu 

Twój wzrok się pogarsza? Udaj się do kliniki okulistycznej

W tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korekcie wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i nieraz niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wzroku – oddaj się w ręce biegłego optometrysty

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności, a także wielu rzadszych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje biegły zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje adekwatną metodę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, zatem mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry oraz innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi problemami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej oraz usuwaniem kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować