Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Próżno szukać kogoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują nieprzyjemne zapachy, mają korzystny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, kopiarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć rześką i czystą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala zatrzymać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w placówkach oświaty, szpitalach, urzędach czy biurach, a więc tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.

Może Cię zainteresować