Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Szukasz paneli drewnianych podłogowych? Wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na dwa dni, aż pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować