antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB TZakupy 

Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego typu sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zamontować. Należy wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować