Motoryzacja Zakupy 

Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

Dowiedz się, gdzie nabyć bagażniki dachowe.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować