Rekreacja, hobby, sport Zakupy 

Co wybrać do jazdy konnej – kask czy toczek jeździecki?

Kup toczki do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować