Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Jeżeli szukasz przykładów z zastosowaniem shuttersów w sypialni kliknij tu.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można wykorzystać również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie komfortowy. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, kiedy chcemy obejrzeć serial, albo jego przyjemne ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość regulacji wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże też z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie regulować temperaturę pokoju, która ma ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Ponadto takie okiennice tworzą efektywną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu niż w plisach firan, a ich utrzymanie jest bardzo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować