Rekreacja, hobby, sport Zakupy 

Czapsy oraz sztylpy skórzane – zastosowanie

Zamów sztylpy skórzane na horse-trade.pl.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować