Motoryzacja Zakupy 

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Szukasz oryginalnych części Citroen? Zobacz tu

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność i w szczególności za znaczną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Crosser, C-Elysse, C1, C2, C3, Saxo, Nemo, Xsara i Xantia. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie ekonomicznie i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować