Rekreacja, hobby, sport Zakupy 

Czym różnią się bluzy sportowe od bluz lifestyle?

Więcej o bluzach sportowych.

Każdy kto uprawia sport systematycznie niewątpliwie ma świadomość, że jedynie odpowiednia odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w zupełnym komforcie. Szukając zestawu do ćwiczeń, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak bieganie, jazda na rowerze lub gra w tenisa, nie zapominajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe i bluzy lifestyle – główne różnice

Modele bluz z kapturem, zamkiem błyskawicznym oraz bez nich od lat są już standardowym elementem powszedniego ubioru. Nie zadziwiają nawet w zakładach pracy, w których dotąd obowiązywał ścisły dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu lifestyle, gdyż są komfortowe i nie hamują ruchów, a zastosowanie w nich grubszych materiałów sprawia, że to idealne odzienie wierzchnie na późną wiosnę i wczesną jesień. Bluzy sportowe, choć mają dość podobny krój, są na wiele sposobów inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie zwykle produkowane są w 100% z bawełny czy też bawełny z nieznacznym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nierzadko wykonane są tylko z poliestru. Jest to niezmiernie mocna tkanina syntetyczna, która nie ulega zbyt szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na rozdarcia. To dlatego jest perfekcyjna do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na duże przeciążenia oddziałujące na nią w czasie dynamicznych ćwiczeń. Ponadto poliester świetnie odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego trenujący nie spędza kilku godzin w mokrej od potu odzieży.

Noś bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz ich używać wiele miesięcy

Wybierajmy przede wszystkim odzież uznanych marek. Istotnie, należy wtedy przygotować się na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, jednakże w zamian otrzymujemy wysokiej klasy produkt z dobrych materiałów, który zapewne posłuży nam wiele miesięcy. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma określony zastosowanie, nie warto ubierać zamiast niej zwyczajnej odzieży, na przykład bluzy bramkarskie mają posiłkowe osłony na łokciach ochraniające zawodnika podczas parad, natomiast bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz chroniący przed wiatrem. Aby mieć pewność, że nabywamy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe lub prowadzone przez autoryzowanych dystrybutorów, które dysponują okazałym asortymentem bluz sportowych męskich, damskich oraz dla dzieci.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować