Wszystko o zdrowiu Zakupy Żywność 

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Szukasz soku z kapusty kiszonej? Kliknij tutaj.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan powtórnie wracają do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają też nowe, przedtem mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy czy wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w prosty i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała składniki niezastąpione dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie mnóstwo związków wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Kluczowym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to także świetne źródło witamin. Warta uwagi jest głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już pół szklanki tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu powinno się spożywać sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie wpływa na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Na dodatek liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają walczyć ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody żołądka lub niestrawność. Pobudzają one również apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować