Wszystko o zdrowiu Zakupy 

Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Więcej o sprzęcie do drenażu limfatycznego na https://tinyurl.com/yyt4qvn8.

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody urządzenie naciska na kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację chłonki. Jest wiele zaleceń do wypróbowania presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do masażu limfatycznego w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Obecnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domu, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, więc bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować