Zakupy 

Jakie właściwości mają lampy solne?

Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany sklep lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały rozległą popularność. Należy przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym przytulną aurę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka artykułu

Lampy solne to nie tylko piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie bądź kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować