Nasze porady Zakupy 

Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Kup sól himalajską.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, iż posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym kolorem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować