Motoryzacja Rekreacja, hobby, sport Zakupy 

Jeździsz na motorze? Pamiętaj o odpowiedniej odzieży motocyklowej

Szukasz odzieży motocyklowej? Wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Nie od dawna wiadomo, że jazda na motocyklu nie jest najbezpieczniejszą czynnością. W czasie potencjalnego kolizji kierowcę motocykla nie ochraniają pasy i bezpośrednio odczuwa on siłę zderzenia. Z tej przyczyny tak istotne dla każdego motocyklisty jest posiadanie dobrej odzieży opracowanej specjalnie do tego typu jazdy. Ubranie na motor nie tylko zmniejsza ewentualne urazy kierowcy, ale również chroni go przed opadami, słońcem oraz wiatrem, co zwiększa wygodę jazdy.

Podstawowa odzież na motor – co przede wszystkim trzeba posiadać?

Kupując Ubranie na motocykl w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obligatoryjne, obojętnie czy poruszamy się powolutku na skuterze, czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to też najistotniejszy element zabezpieczenia kierowcy jednośladu, osłaniający głowę przed ranami mogącymi wywołać poważne skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do ochrony pozostałych części ciała w czasie jazdy mamy sporo możliwości. Pasjonat motorów może skomponować swój ubiór dobierając stosowną kurtkę oraz spodnie przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze albo postawić na kombinezon. W sklepach dla motocyklistów w sprzedaży znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Niewątpliwie, skóra jest niesłychanie wytrzymałym na zniszczenia materiałem, co nie znaczy, że odzież motocyklowa sporządzona z tekstyliów chroni słabo – korzysta się w niej z materiałów o ogromnej odporności na tarcie i wysoką temperaturę. Te części odzieży motocyklisty są uzupełnione o przydatne wzmocnienia (slidery) osłaniające łokcie, kolana oraz barki, które w trakcie upadku są najbardziej narażone na otarcia.

Kołnierze, camelbagi oraz inne akcesoria

Innymi kluczowymi częściami ubrania na motor są obuwie oraz rękawice. Rękawice w czasie wypadku zabezpieczają dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na złamania i głębokie otarcia skóry. Warto zatem zaopatrzyć się rękawice ze dodatkowymi modułami chroniącymi kłykcie i wewnętrzną część dłoni. Dobre buty na motor oprócz tego, iż ochraniają drobne kości śródstopia, gwarantują też lepszą przyczepność, a przez to łatwiejszą kontrolę nad masywną maszyną.

W jakie inne części ubrań na motocykl warto się wyposażyć? To bez wątpienia camelbagi, kominiarki, gogle jeżeli używamy kask crossowy, a także posiłkowe zbroje, ochraniacze albo slidery.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować