Zakupy Żywność 

Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Chcesz kupić kapsułki do kawy? Skieruj się na ten adres.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować