Zakupy 

Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Chcesz zamówić klaser na banknoty? Skieruj się na tę stronę.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z szukania i kupna nowych eksponatów, ale także poczucie zadowolenia z ich oglądania i układania. Zdobyte numizmaty winny zatem znaleźć się w praktycznych klaserach lub albumach, za pomocą których bez trudu będzie można je przeglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klasery na monety – ogromne ułatwienie przy segregowaniu eksponatów

Entuzjaści monet mają szeroki wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze dlatego, iż umożliwiają klasyfikację monet danego typu. Należy pamiętać, że wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do rozmiaru gromadzonych banknotów lub numizmatów. Swoboda odczepiania i dodawania kart jest dużym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów wedle osobistego uznania – można przekładać je między albumami bez potrzeby wyciągania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy uszkodzenia banknotów. Oprócz tego, dysponując malutką kolekcją, w jednym albumie można umieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, że częstokroć są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami rodzinnymi bądź książek, przez co bez trudu schowamy je na regale przez spojrzeniem ewentualnego włamywacza.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód też monety w kapslach

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w plastikowych stronach klaserów trzymać powszechniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie całkowitej ochrony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym bądź te wybite z miękkich metali należy wpierw zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, bowiem wielu producentów oferuje strony do klaserów, w które bez problemu można włożyć monety w sztywnych, papierowych holderach czy też w kapslach.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować