Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się więcej o listwie podłogowej

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować