zestaw ogrodowy drewniany, meble ogrodowe drewnianeWyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Meble na taras i do ogrodu – wybierz wytrzymałe produkty drewniane

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu powinny być mocne, piękne i wygodne. Natomiast całkiem odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. W polskich ogrodach i na działkach prym wiodą krzesła oraz stoły z metalu i plastiku. Jednakże nic tak rewelacyjnie nie pasuje do soczystej zieleni naturalnego otoczenia jak tradycyjne ogrodowe meble drewniane.

Komplet ogrodowy – niezbędne wyposażenie ogrodu i działki

Jeśli posiadamy większy ogród trzeba zorganizować go tak, aby w gorące dni można było w komforcie relaksować się i spożywać posiłki pod gołym niebem. Niezbędnym wyposażeniem ogrodu bądź działki powinien być tym samym komplet ogrodowy – spory stół wraz z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i ich potencjalnych gości. Jeśli teren okalający dom jest na tyle rozległy, iż stworzony w nim został zakątek ze stawem czy biegnie przez niego parę dróżek, warto zdecydować się na ustawienie w tych miejscach drewnianej ławki, na której można przysiąść bądź wręcz się położyć i upajać się okalającym nas spokojem. Ale nawet kiedy brak miejsca na ustawienie sporego zestawu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 drewniane ogrodowe leżaki, które w razie potrzeby można rozłożyć, by cieszyć się promieniami słońca.

Drewniane meble ogrodowe – ekologiczna opcja aranżacji działki

Meble z drewna są bardzo mocne, a przy tym doskonale wyglądają jako meble balkonowe czy tarasowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno podkreśla swojski charakter otoczenia, ale nie znaczy to, że drewniane meble ogrodowe są brzydkie i sztampowe. Drewno umożliwia znaczną personalizację. Meble można pomalować na różne barwy korespondujące z daną aranżacją przestrzeni. Nietrudno także podkreślić ich naturalność – wystarczy po prostu użyć stosownej bejcy. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe wytrzymają wiele lat, o ile ich właściciel zadba o ich właściwą pielęgnację. Jeśli meble będą regularnie impregnowane oraz olejowane zgodnie z wytycznymi producenta, wilgoć czy chłód będą mieć minimalny wpływ na ich niszczenie. I co na pewno najważniejsze dla ludzi miłujących naturę – meble z drewna są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, gdy mówimy o aranżacji ogrodu. Nawet jeśli po czasie nadejdzie czas, żeby je wyrzucić, jest to odpad, który szybko się rozkłada, a więc o niewielkim negatywnym oddziaływaniu na ekosystem.

Siedziba firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować