kurtki na motorMotoryzacja Zakupy 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna kurtki na motocykl?

Każdy motocyklista wie, iż w pełni wygodna jazda na dwóch kółkach jest możliwa tylko w właściwie dostosowanej do tego odzieży. Dlatego w szafie każdego miłośnika motocykli powinna wisieć co najmniej jedna kurtka na motor z prawdziwego zdarzenia. Oferta sklepów motocyklowych jest obecnie niezwykle bogata, więc bez trudu można kupić zarówno kurtki ze skóry, jak i tekstylne, które spełnią oczekiwania nawet dość kapryśnych kierowców.

Kurtki na motor ze skóry – lepsza ochrona kierowcy w przypadku upadku

Jazda na jednośladzie natychmiast kojarzy się ze skórą i istotnie po dziś dzień kurtki wyprodukowane z tego materiału uważa się za najodpowiedniejszy wybór w odniesieniu do trwałości oraz jakości, co niestety przekłada się również na ich wyższe ceny. Na przekór powszechnym skojarzeniom, aktualnie większość skórzanych kurtek na motocykl posiada sportowy fason, a nie tradycyjne wzornictwo rodem z amerykańskich filmów z lat 60-tych. Nie oznacza to, iż nie znajdziemy w sprzedaży szałowych ramonesek.

Niewątpliwą zaletą kurtek na motocykl wykonanych ze skóry jest przede wszystkim ich duża odporność na rozdarcie, toteż w razie upadku kierowcy na asfalt gwarantują mu lepszą protekcję. Do sfery mitów trzeba również przenieść już pogląd, iż kurtka skórzana jest ciężka i sztywna – te wyprodukowane z skóry bydlęcej czy nubuku niedużo różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin uszytych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Jak przymierzać kurtkę na motor?

Kurtka na motocykl musi być komfortowa, tym samym najlepiej jest kupić ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją włożyć na próbę. W ten sposób zdobędziemy pewność, iż kurtka jest dopasowana do naszej postury. Aczkolwiek kupowanie kurtki na motocykl przez internet to również dobra alternatywa, o ile nabyło się wcześniej już inną odzież od danego producenta lub dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka motocyklowa musi przylegać do ciała, ale nie może krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wysuń ramiona na wprost udając, że trzymasz kierownicę. Jeśli rękawy zakrywają nadgarstki znaczy to, iż taki rozmiar jest zbyt duży. Za obszerna kurtka na motocykl zwiększa niebezpieczeństwo urazów, ponieważ podczas upadku protektory mogą przemieścić się względem ciała motocyklisty i po prostu nie wypełnią one swojej misji. Dla optymalnego komfortu należy zwrócić też uwagę, czy kurtka ma pasy regulujące jej szerokość tułowiu, pasie i na ramionach.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować