Technologie Zakupy 

Najpopularniejsze technologie i materiały do druku 3D

Znajdź filament.

CadXpert proponuje kompleksową ofertę materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i wiele innych. Materiały te można podzielić na 4 rodzaje:
– PolyJet – płynne żywice fotopolimerowe, które utwardza się przy pomocy światła ultrafioletowego,
– FDM – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Wydzielamy tu 2 podkategorie: FDM do błyskawicznego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz przemysłowe FDM służące do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – utwardzane promieniem laserowym żywice fotopolimerowe o różnorodnych cechach.

Filament do drukarki 3D – łatwy do kształtowania termoplast

Filament to materiał stosowany w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. To tworzywo oraz technika druku są stosowane do testowania funkcjonalnego, jak również do szybkiego prototypowania z prostych do modelowania termoplastów i seryjnej produkcji. Które filamenty są przeważnie wykorzystywane w drukarkach 3D? Zazwyczaj sięga się po łatwe do modelowania PLA (poliestry alifatyczne), materiały inżynieryjne (między innymi te niepodatne na pękanie) lub charakteryzujące się specjalnymi własnościami (np. niepalnością). Technika druku FDM niczym nie ustępuje wydrukom pozyskanym za pośrednictwem pozostałych metod: termoformowania lub wtrysku. Największe plusy filamentów to duża dostępność, rozsądna cena połączona z dobrą jakością wydruku, jak również ekologiczny proces ich wytwarzania (nietoksyczny i czysty, w związku z tym wykonane z jego pomocą prototypy można wykorzystywać np. w biurach).
W asortymencie CadXpert w technologii FDM znajdziemy materiały:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do drukarek 3D pracujących w technologii PolyJet i SLA

Pomijając filamenty, CadXpert posiada też pozostałe materiały do druku 3D. W stereolitografii (inaczej technologii SLA) są to m.in. materiały:
– standardowe,
– odlewnicze,
– dentystyczne,
– inżynieryjne.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Nadzwyczaj szerokie. Najczęściej korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do druku 3D prototypów i modeli koncepcyjnych, jak również wszelakich detali, w których chcemy uzyskać efekt wygładzonej powierzchni.
Natomiast dla technologii PolyJet są to między innymi materiały:
– transparentne,
– medyczne,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu.
PolyJet jest uważana za nadzwyczaj dokładną i kompleksową technologię druku 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno przy pomocy światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich cech korzysta się z nich m.in. do tworzenia prototypów koncepcyjnych, inżynieryjnych, anatomicznych czy odwzorowujących wyrób końcowy. Z tych fotopolimerów produkowane są także opakowania, pojemniki i inne produkty użytkowe.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować