Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Chcesz zamówić lampę solną? Wejdź na superbutelki.pl.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są sprzedawane w 3 barwach

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego trudu dopasujemy je do aranżacji wnętrza, bowiem kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył soli o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze cechują się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. kuli bądź walca.

Lampa solna – przy niej łatwiej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom chorym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest kojące i przyjemne, stąd poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres albo brak snu, ponieważ przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować