Usługi budowlane Zakupy 

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Chcesz kupić rynny metalowe? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – podobnie jak montaż rynien. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe czy plastikowe – co zamontować?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – głównie z metalu bądź PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania trzeba zatem przedyskutować z ekspertem.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Może Cię zainteresować