maseczki jednorazowe, maseczki higieniczneBezpieczeństwo Zakupy 

Robocza odzież ochronna – zastosowane czepków i maseczek

Zapewnienie wszelkich norm bezpieczeństwa w trakcie przetwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, żeby pracownicy linii produkcyjnych posiadali stosowny ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z ważnych elementów takiej ubrań roboczych są czepki i maseczki, zakładane na głowy pracowników.

Osłony na włosy i twarz – kominiarki, czapki i czepki

Głównym zadaniem artykułów zakrywających głowę członków załogi, jest zapobieganie dostaniu się jakichkolwiek włosków do produkowanych artykułów spożywczych. Zarządcy przedsiębiorstw produkcyjnych zaopatrują swoją załogę w rozmaite nakrycia na włosy i twarz. Okrycia te wykonywane są najczęściej z polipropylenu (PP), który cechuje się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być szeroko używany w sektorze spożywczym, również do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego sporządza się m.in. czepki ochronne clip oraz kominiarki zasłaniające niemal całą głowę. Te ostatnie występują też w wariancie z maseczką zasłaniającą nos i usta pracownika. PP może być barwiony, stąd czepki i kominiarki ochronne z niego wykonane, można zamówić w najróżniejszych kolorach, co na pewno zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Z kolei czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny i przędzy akrylowej.

Maseczki jednorazowe zasłaniające twarz także dla panów z brodą

Maseczki tworzą pomocniczą osłonę w procesie produkcji. Obniżają one ryzyko przedostania się do żywności kropelek śliny. Maski osłaniające twarz to produkty, których używa się jednokrotnie. One też produkowane są z włókniny PP, która nie powoduje reakcji alergicznych, nie pyli się i jest wyjątkowo lekka. W zależności od potrzeb, maski stosowane w przemyśle spożywczym mogą być jedno-, dwu- bądź trójwarstwowe. Dla mężczyzn noszących wąsy i brodę opracowane są z kolei specjalne maski obejmujące kompletnie szczękę, które sięgają ponad górną wargę.

Siedziba firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Może Cię zainteresować