Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Urządzenia do oczyszczania powietrza – nie tylko dla astmatyków

Problem marnej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców małych miast. Powietrze w Polsce jest jednym z bardziej zanieczyszczonych w całej środkowej Europy. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych i sankcji za spalanie w paleniskach niebezpiecznych tworzyw (jak przykładowo produkty z plastiku czy gumy) , jak również trwający przez lata brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na zdrowie obywateli. Czy można więc zadbać samodzielnie o oczyszczanie powietrza?

Walory posiadania sprzętu do oczyszczania powietrza

Sprawa oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte muszą jak najszybciej rozwiązać, jeśli troszczą się o zdrowie ich obywateli. Będzie to niewątpliwie niełatwy oraz wieloletni proces. Jednak miast wyczekiwać, aż poprawi się jakość powietrza, można od razu samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Za pomocą domowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można efektywnie pozbyć się cząsteczek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), jak również większości grzybów i mikroorganizmów, wywołujących nieraz wiele schorzeń. Walory posiadania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią szczególnie osoby cierpiące z powodu uczuleń czy astmy, ale i osoby zdrowe w mgnieniu oka spostrzegą korzystne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz urządzenie z adekwatne atestami

Osoby osiedlone blisko często uczęszczanych dróg oraz mieszkańcy silnie zindustrializowanych terenów powinni postawić na oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z znaczną zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj głównie o przechwycenie cząstek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również wyłapać nie tylko drobnoustroje, wirusy oraz zalążki grzybów, ale również szkodliwy dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszym otoczeniu w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono odpowiednie atesty.

Może Cię zainteresować