Wyposażenie i urządzanie mieszkania Zakupy 

Z okrągłym blatem czy modułowy – jaki stolik kawowy wybrać?

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Wypada także pamiętać, że jest to niebanalny element wystroju salonu. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku rodzajów stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika wypada rozważyć parę czynników. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze mieszkania? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać gazetę bądź książki? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może ułatwić nam dostosowanie stolika do indywidualnych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko maksymalnie zaplanować niedużą przestrzeń salonu, ale również łatwiej podtrzymać w nim czystość. Można rozważyć też zakup modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te prostokątne. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i rewelacyjnie się prezentują.

Popularnością cieszą się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Ponadto stoliki o kształcie hexagonu można bez ograniczeń składać z dowolną liczbą części. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę z gośćmi, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z europalet. Nietuzinkowym pomysłem jest użycie drewnianego pnia bądź odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy mniej więcej 50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku sofy, to optymalnie musi sięgać do poziomu podłokietnika.

Może Cię zainteresować